Pozitív példával szolgált hétvégi kiadásában a Dunakeszi Post. A városban második éve működik az ökoudvar, ingyenesen tudnak megszabadulni a lakosok az otthonaikban felhalmozódott, újrahasznosításra alkalmas hulladéktól. A korábbi években többféle hulladékot – jellemzően elromlott háztartási gépeket, autógumit, beszáradt festékeket, lakkokat, hungarocellt – dobáltak el a városban, illetve a város környéki külterületeken, zöldterületeken. Az illegális lerakók száma az udvar megnyitása óta jelentősen csökkent – húzta alá a portálnak Nyíri Márton, a település környezetvédelemért felelős alpolgármestere. A hír egyik legfőbb érdekessége, hogy tavaly közel 31 tonna abroncsot adtak le a dunakesziek, és az gumik átvétele most is zavartalan; alkalmanként nyolc darab adható le.