Mozgásterük beszűkülésétől, bevételi lehetőségeik csökkenésétől vagy elvesztésétől tart több olyan piaci szereplő, amely eddig a hulladékfémek piacán volt aktív – írja tegnapi számában a Világgazdaság (szerző B.H.L.) A teljesen átlátható működésre való váltás kétségtelenül okozhat az érintetteknek nehézséget, de a vállalkozások szabadsága is megmarad. Az illegális tevékenységről azonban lassan le kell mondaniuk azoknak, akik erre rendezkedtek be. A hulladékok minél nagyobb hányadában történő újrahasznosítását eddig nehezítette, hogy a fémkereskedők jellemzően úgy állapították meg a felvásárlási áraikat, hogy hozzájuk már csak a hulladékok értékes fémrésze érkezzen be. Ezért a lakosok, vagy akik helyettük beviszik a fémhulladékot, azt már előbontva, értéktelen részeket már lebontva teszik ezt. Ezek a lebontott anyagok pedig ott díszelegnek az erdőkben, árokpartokon vagy elrejtve a kukákban, esetleg éjjel bedobják egy áruház gyűjtőkonténerébe.