A fenti címmel az Alkotmánybíróság (Ab) tegnapi döntésével foglalkozik reggeli kiadásában a 24.hu. Az Ab határozatban utasította el a hulladékgazdálkodás új szabályozása ellen benyújtott alkotmányjogi panaszt. Az erről elsőként hírt adó hvg.hu szerint az Ab azért engedte át a jogszabályt, mert elfogadta azt az érvet, hogy a hulladékkezelés koncesszióba adása közérdek volt. A salátatörvényben módosított szabályozás megsemmisítését 16 hulladékgazdálkodó cég kérte, arra hivatkozva, hogy az új jogi szabályozás több pontja (így a kisajátításhoz hasonló korlátozás) miatt ellentétes az Alaptörvénnyel. A panaszt az öt alkotmánybíró egyhangúlag elutasította.