Az olvasói levél sajátosan értelmezett BAMA-műfajában nehéz megítélni, hogy írt-e egyáltalán bárki is bármit a pécsi lomtalanítással kapcsolatban, mindenesetre a napilap és annak print-változata, az Új Dunántúli Napló is a szolgáltató munkáját segítő írást közöl. Gyakorlatilag fölhívják a figyelmet arra, hogy mi az, amit elszállítunk a lomtalanítás során, illetve mi az, ami biztosan helyben marad.