A Gazdasági Versenyhivataltól várnak segítséget a fémkereskedők, mivel az országos koncessziós hulladékgazdálkodási rendszer eddigi kialakítását és üzemeltetését kifogásolják. A Mohu Mol Zrt.-hez került rendszerbe állítása szerint nem tartozik bele a nagy értékű fémhulladékok begyűjtése, a MFSZE véleménye ezzel szemben az: a Mohu azonban mégis erre készül – számol be róla a Világgazdaság. A Napi.hu aazt írja, hogy a fémkereskedők beadványa szerint a Mohu a leendő alvállalkozóitól olyan adatokat is bekért, amelyeken keresztül a koncessziós területen kívüli tevékenységekre is rálát. Az adatok ismeretében a Mohu a szerződés lejártával átveheti az alvállalkozók tevékenységét. Más források szerint a Mohu az országos koncessziós hulladékgazdálkodási eszközeivel és a tevékenység költségeinek terhére a versenypiaci hulladékgazdálkodást is átveheti. A MOHU ezzel szemben közölte, hogy nem készül közvetlen fémpiaci lépésre. A 168 óra ezenközben arról cikkezik, hogy a roncsautó-bontók közül nem egy inkább eladná a cégét, de egy fémkereskedő sem hajlandó megvásárolni a felhalmozódott hulladékot. Az írás szerint a MOHU azt mondta, nem fizet a hulladékért, csak ingyen veszi át.