Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Nekimentek a fémkereskedők a Mol hulladékkoncessziós cégének – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A Gazdasági Versenyhivataltól várnak segítséget a fémkereskedők, mivel az országos koncessziós hulladékgazdálkodási rendszer eddigi kialakítását és üzemeltetését kifogásolják. A Mohu Mol Zrt.-hez került rendszerbe állítása szerint nem tartozik bele a nagy értékű fémhulladékok begyűjtése, a MFSZE véleménye ezzel szemben az: a Mohu azonban mégis erre készül – számol be róla a Világgazdaság. A Napi.hu aazt írja, hogy a fémkereskedők beadványa szerint a Mohu a leendő alvállalkozóitól olyan adatokat is bekért, amelyeken keresztül a koncessziós területen kívüli tevékenységekre is rálát. Az adatok ismeretében a Mohu a szerződés lejártával átveheti az alvállalkozók tevékenységét. Más források szerint a Mohu az országos koncessziós hulladékgazdálkodási eszközeivel és a tevékenység költségeinek terhére a versenypiaci hulladékgazdálkodást is átveheti. A MOHU ezzel szemben közölte, hogy nem készül közvetlen fémpiaci lépésre. A 168 óra ezenközben arról cikkezik, hogy a roncsautó-bontók közül nem egy inkább eladná a cégét, de egy fémkereskedő sem hajlandó megvásárolni a felhalmozódott hulladékot. Az írás szerint a MOHU azt mondta, nem fizet a hulladékért, csak ingyen veszi át.