A Balaton környékének nagy mértékű hulladékproblémáját az okozza, hogy a viszonylag alacsony számú lakónépesség ellenére a közszolgáltatás körébe tartozó hulladék mennyisége – különösen a nyári időszakban – nagyon jelentős. Békássy Anna tegnap arról tudósította a BFNP.hu-t, vagyis a Balaton-felvidéki Nemzeti Park hírmagazinját, hogy a tótól északra eső területeken erősödött az illegális lerakási tevékenység is. A park igazgatósága tavaly több mint 500 köbméter illegálisan lerakott hulladékot gyűjtött össze, és szállított el működési területéről. Ennek többsége építkezésekről, háztartásokból és lomtalanításokból származik, és jogellenesen kerül az erdőkbe, a folyókba, a szántóföldekre.
