Egy kizárólag az ENSZ égisze alatt megkötendő bátor, a műanyagok egész életciklusát gyökeresen átalakító egyezmény ad esélyt arra, hogy féken tartsuk a Föld elszennyeződését – figyelmeztetett közös jelentésében az Economist Impact, a The Economist konszern és a Nippon Foundation tokiói székhelyű nonprofit civil szervezet. A Don’t waste it szemlézi a közleményt, és ad háttérinformációkat. A II. világháború után – 1950-ben – még csak kétmillió tonna műanyagot állítottak elő a Földön. A dokumentum szerint, ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak, akkor a műanyag-felhasználás 2019-hez viszonyítva megközelítőleg a duplájára nő 2050-re, amikor is évi 451 millió tonna műanyagot állítanak majd elő. A lap megszólaltatja Gillian Parke szakközgazdászt is – mindenképpen érdemes elolvasni a cikket a téma iránt érdeklődőknek.