A DRS és a sör: drágább lesz az aranyló, habzó szomjoltó – ezt a címet is adhattuk volna sajtószemlénk mai darabjának. Januárban ugyanis Magyarországon is bevezetik a kötelező visszaváltási díjas termékek rendszerét, amit az italcsomagolások területén a nemzetközi szakzsargonban csak DRS-nek neveznek. Mivel a fém, a műanyag és az üveg italcsomagolások is az új rendszer hatálya alá tartoznak, a söripar mindennapi működésére alapjaiban lesznek hatással a változások. A Pécsi Sörfőzde, a Heineken Hungária, a Dreher, a Borsodi és a Carlsberg Hungary által alkotott Magyar Sörgyártók Szövetsége igazgatója, Kántor Sándor, a szervezet adventi sörestjét követően az Economx érdeklődésére elmondta:
a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. a napokban mutatta be az előzetesen ismert változatnál lényegesen egyszerűbb, gyártóbarátabb termékregisztrációját, ami nagyban megkönnyítheti a söripari cégek dolgát is az átállásban.
Mivel egy-egy nagy sörüzem átlagosan 60 elemű termékportfólióval rendelkezik, a csomagolásokat tervező és gyártó kapacitások korlátai miatt öt-hat hónapra rúghat a teljes átállás ideje, azaz maradéktalanul szükséges és indokolt lesz esetükben a fél éves türelmi idő. Az ugyanakkor nehézséget okoz, hogy egyelőre nem közölték az érintett vállalatokkal a visszaváltási rendszer működtetéséhez szükséges díj mértékét, így az új rendszer költségeivel egyelőre nem számolhatnak, a jövő évi üzleti terveiket még nem tudták véglegesíteni.
