Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Negyedére zuhant a bontókban leadott roncsautók száma | Dél-kom Intranet


Júniusban több mint kétezer roncsautót adtak le a bontókban, júliusban, amikor a Mol átvette a hazai hulladékpiacot, már csak 535-öt. A koncesszió eddigi szűk öt hónapja a rendszerszintű problémákról szólt, de a Szabad Európa egy, a Mol üzletpolitikájára rálátó forrása szerint a koncessziós társaságnak sincs egyszerű dolga. A lap ma hajnali kiadásában a vonatkozó cikk szerzője, Wiedemann Tamás emlékeztet: korábban az a kép rajzolódott ki, hogy a MOHU-t nem zavarja, hogy az autóbontók közel kétharmada nem szerződött le. Nem keresték meg a cégeket, nem adtak az elsőnél vonzóbb ajánlatot.

A Mol a lapnak küldött válaszában azt írta: a csökkenés csak átmeneti, „szeptemberre a leadott gépjárművek száma már megközelítette a 2022-es átlagos havi mennyiséget”. A dolog azonban sántít, ugyanis a 2022-es átlagos havi mennyiség 1805 darab volt, az idén szeptemberi tényadat viszont 1189, a Mol által hivatkozott bázisadat csupán 66 százaléka, amit nehéz megközelítésként értelmezni. Ugyanbakkor egy, a MOHU üzletpolitikájára rálátó szakértő a riporternek azt mondta, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal csak októberben hozta nyilvánosságra, hogy az ő jogértelmezése szerint milyen fémek tartoznak a koncesszió hatálya alá. A bontott alkatrészek nagy része például nem.