A kézi visszaváltó pontok számát nézve még nagy a bizonytalanság. Vélhetően a kisboltok akkor kapnak kedvet a csatlakozáshoz, amikor azt látják, hogy a fogyasztók vinnék vissza a palackokat, és helyben le is vásárolnák a visszaváltási összeget – írja Termékmix.hu. A 3,2 milliárd palackra tervezett kapacitású visszagyűjtési rendszer egyéb érdekességei iránt érdeklődőknek ajánlja az írást a Dél-Kom Sajtófigyelő. Emellett a Kalohírek illetve a Jogászvilág tegnapi, Minden, amit a januárban induló visszaváltási rendszerről tudni érdemes című írása érdemel még figyelmet, a forrásul megjejölt Telex–öszefoglalóval együtt. Utóbbi azt a kérdést is megválaszolja, hogy Akkor a kocsmákban is betétdíjat kell majd fizetnünk? Az Energiaügyi Minisztérium a Telex megkeresésére elmondta, hogy a szórakozóhelyeknek nem kell majd a betétdíjat felszámolniuk a helyben fogyasztó vendégeknek. A kocsmákban már korábban is találkozhattunk az újratölthető üvegeken betétdíjakkal, amit a vendéglátós saját kárára elengedett, annak reményében, hogy úgyis ott hagyjuk az üveget – ezekben most sem lesz változás.