A Mol és a Lummus Technology együttműködik a műanyaghulladékok kémiai újrahasznosításában – közölte a hazai nagyvállalat tegnap az MTI-vel. A Mol stratégiai céljainak teljesítésével indokolta az együttműködést. Évi 40 ezer tonnás újrahasznosító kapacitásukat a közlemény szerint több 100 ezer tonnára növelnék, és abban bíznak, hogy a Lummus technológiája hozzájárul üzleti tevékenységük fenntarthatóságához. A társaság ezzel olyan megoldást kínál, amely megbízhatóan és gazdaságilag is fenntartható módon, szilárd koksz termelése nélkül segít a hulladékkezelésben. Részletek a Don’t waste it ma reggeli kiadásában.