Az Európai Bizottság az EU összefonódás-ellenőrzési rendelete alapján feltételhez kötve jóváhagyta, hogy a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. felvásárolja az OMV Slovenija szlovén olajipari vállalatot – tájékoztatott az uniós bizottság szerdán. A hírt a BAMA tegnap esti, az Új Dunántúli Napló ma reggeli kiadása hozta. A brüsszeli közlemény szerint a jóváhagyás feltétele, hogy a Mol csoport a Shell csoportnak elad egy 39 szlovéniai üzemanyagtöltő állomásból álló országos kiskereskedelmi hálózatot, amely jelenleg a Mol, illetve az OMV Slovenija üzemanyagtöltő állomáshálózatának része. A jelentős akvizíció háttérinformációit még 2021 nyarán ismertette a Világgazdaság. Eszerint a MOL 120 benzinkút tulajdonjogát szerezte meg a 301 millió eurós vételárért.
