Hosszabb írásban foglalkozott a MOHU helyzetével szombati számában a Népszava azután, hogy kiderült: a cég nem szerepel sem a fémkereskedelmi engedélyeseknek az adóhatóság honlapján szereplő listáján, sem az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszer hulladékgazdálkodási engedélyesei között. Emiatt a céget érintő bejelentés érkezett a Gazdasági Versenyhivatalhoz – erősítették meg a lap információit a hazai hulladékipar központi szereplőjének szánt cég tulajdonosánál, a Molnál. Ennek élét ugyanakkor elveheti, hogy elegendő a Mohu Mol leendő alvállalkozóinak bizonyítani ebbéli jogosultságukat. A Népszava a múlt csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergelytől kérdezte meg: a Mol, illetve a Mohu Mol rendelkezett-e december 31-én a koncesszió végzéséhez szükséges összes engedéllyel és kapacitással. Válaszában a miniszter kijelentette: nem ismer olyan engedélyt, aminek hiánya akadályozná a július 1-i indulást.