Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
MOHU MOL – HVDSZ 2000 tárgyalások – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Központi hír a hazai napisajtóban, hogy tárgyaltak egymással a HVDSZ 2000 és MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. képviselői. A szakszervezeti hírportál beszámol róla, hogy Pethő Zsolt vezérigazgató kifejtette: alapvetően arra törekedtek, hogy a bevett gyakorlat szerint folytatódjon júliustól a hulladékgazdálkodás, és ha később lesz is változás és egységes szabályozás egyes területeken (például, hogy a szelektív hulladékgyűjtés érdekében hány kuka legyen egy háztartásban), az hosszabb idő, mint ahogyan egy egységes szabályrendszer kialakítása is. Egyben kérte a dolgozókat, legyenek partnerek abban, hogy ne legyen fekete ürítés.

Ezt el kell fogadtatni a munkavállalókkal, és ki kell találni, hogyan lehet szankcionálni – hangsúlyozta.

Király András  a HVDSZ 2000 elnöke emelett fontosnak tartotta, hogy a követelmények mellett egy mindenki számára elfogadható érdekeltségi rendszert is működtessenek a régió-koordinátorokon keresztül. Fontos lenne a munkafeltételek, a munkaszerződések sarokpontjainak ágazati szintű rögzítése is. Pethő Zsolt kifejtette, hogy a MOHU nem tud ráhatni a bérekre.

Bauer Dávid, a MOL csoport magyarországi HR-igazgatója a MOL személyzeti politikájának jellemzőiről azt mondta, három fő pontja van:

  • a stabilitás (munkahelyi és egészségvédelmi stabilitás)
  • a közösség
  • és a karrierlehetőség

A Napi.hu szerint Király András rámutatott, tízezer munkavállalójuk 70-80 %-a van kollektív szerződéssel lefedve.