Magyar know-how, ami környezetvédelmi szempontból követendő ösvényt tapos immár 13 éve. Ekkor üzemelték be a Returpack első alumíniumdobozok visszagyűjtésére szakosodott automatáját. Azóta már kétszáz működik országszerte, tevékenységükkel rengeteg energia takarítható meg, illetve károsanyag-kibocsátás kerülhető el. Ugyanakkor az infrastruktúra fejlesztése, valamint az ösztönzők kiépítése is elengedhetetlen ahhoz, hogy a magyarok aludoboz-visszaváltási hajlandósága közelítsen az európai átlaghoz. A cég vezetőjével, Vida Péterrel a jövőt latolgatja Kaszás Gábor újságíró az Index ma délelőtti kiadásában. Vida elmondja: informatikai fejlesztésnek köszönhetően az automaták valós idejű kapcsolatot létesítenek a szerverrel, ezáltal a központban percre pontosan monitorozható az automaták telítettsége. Romániában, Lengyelországban, Hollandiában, az Egyesült Államokban és Belgiumban is forgalomba helyeztek már Returpack-automatákat. A hosszú cikk végefelé szóba kerül a Mohu piacralépése. A változások kapcsán egyelőre a szakma is a sötétben tapogatózik, mondja Vida Péter. A Returpack a piac többi szereplőjével együtt várja a vonatkozó jogszabálytervezet véglegesítését. A rendelettel kapcsolatban Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Index kérdésére elárulta: a kormány stratégiai kabinetje két hete tárgyalta az előterjesztést, ami közel van a véglegeshez. Egy-két hónapon belül ismertek lesznek a részletek
