Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Minden vissza nem vitt palack, doboz, flakon ára a MOL-t támogatja | Dél-kom Intranet


A visszaváltós PET-palackos, aludobozos, üveges rendszer érdekes aspektusára hívja föl a figyelmet ma reggeli kiadásában a Player: a rendszer működtetője annál jobban jár, minél kevesebb hulladékot viszünk vissza. Először is szögezzük le, írja a szerző, Rácz Tamás, hogy a pénzezéssel és a hulladékok hímes tojásként való kezelésével megbonyolított visszagyűjtési rendszert magunknak köszönhetjük. Ha eddig is mindenki bedobálta volna az összes flakont, dobozt, üveget a megfelelő gyűjtőkonténerekbe, vagy ahol jól működött a lakossági visszagyűjtés, ott szépen szétválogatta volna a cuccokat a begyűjtő szolgáltató rendszerének megfelelően, erre nem lett volna szükség. Enélkül is megvalósulhatott volna az EU által előírt, Magyarország által is elfogadott cél, miszerint 2020-ra az újrahasznosítható hulladék fele, 2025-re 70, 2029-re 90%-a visszakerült volna a körforgásba. A kissé provokatív hangvételű, de vitaképes állításokat tartalmazó cikk egyik ténymegállíptása például ez: a MOHU, eleve kap egy úgynevezett „csatlakozási” és „szolgáltatási” díjat a csomagolt italok gyártóitól, a rendszer beindítására és működtetésére. Emellett minden forgalomba került flakon, palack, aludoboz betétdíja, ami kikerül a rendszerből, tiszta nyereség a MOL-nak, a cégnek, amelynek kötelessége a visszváltó rendszert, az automatákat hatékonyan, mindannyiunk megelégedésére üzemeltetni. Itt érzem ennek a rendszernek a leggyengébb pontját -írja Rácz újdondász.