Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Minden lakás kap egy ötliteres gyűjtőt a Mohutól – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A Világgazdaság számolt be róla ma reggel, hogy fokozatosan vezeti be a Mohu a házhoz menő konyhai zöld- és élelmiszer-hulladék gyűjtését. A szolgáltatás januártól a következő városokban indul: Budapest, Miskolc, Debrecen, Székesfehérvár, Szolnok, Kecskemét, Cegléd, Zalaegerszeg, Békéscsaba, Nagykanizsa, Tatabánya, Kaposvár, Gyula, valamint Békés társasházi övezetei. A programban résztvevők lakásonként egy-egy 5 literes konyhai gyűjtőedényt kapnak, amely nemcsak könnyen kezelhető, de szag- és kifolyásmentes is. Emellett társasházaknak is kiosztanak egy-egy 120 literes barna kukát, amelyet a megszokott módon kell a ház elé kihúzni, a meghatározott napokon. A lap arra is fölhívja a figyelemt, hogy nem szabad beledobni csontot, az élelmiszerek csomagolását, porzsákot, porszűrőt, papír zsebkendőt, pelenkát. A Magyar Hírlap épp azt sorolja föl, hogy mi kerülhet az új edényekbe:  gyümölcsök és zöldségek maradékai, kávézacc, teafű (viszont a filter nem), fűszerek, tojáshéj, főtt ételmaradékok, pékáruk vagy épp feldolgozott élelmiszerek és húskészítmények. A bedobható élelmiszerek listája egyébként a MOHU oldalán is megtalálható. A Telex cikke szerint a MOHU illetékesei egy hétfői háttérbeszélgetésen elmondták, hogy januártól nem egész Budapesten, csak a XI. és XXI. kerületben indul majd a program. Az RTL honlapja kisfilmet is szentek a témának.