A Világgazdaság számolt be róla ma reggel, hogy fokozatosan vezeti be a Mohu a házhoz menő konyhai zöld- és élelmiszer-hulladék gyűjtését. A szolgáltatás januártól a következő városokban indul: Budapest, Miskolc, Debrecen, Székesfehérvár, Szolnok, Kecskemét, Cegléd, Zalaegerszeg, Békéscsaba, Nagykanizsa, Tatabánya, Kaposvár, Gyula, valamint Békés társasházi övezetei. A programban résztvevők lakásonként egy-egy 5 literes konyhai gyűjtőedényt kapnak, amely nemcsak könnyen kezelhető, de szag- és kifolyásmentes is. Emellett társasházaknak is kiosztanak egy-egy 120 literes barna kukát, amelyet a megszokott módon kell a ház elé kihúzni, a meghatározott napokon. A lap arra is fölhívja a figyelemt, hogy nem szabad beledobni csontot, az élelmiszerek csomagolását, porzsákot, porszűrőt, papír zsebkendőt, pelenkát. A Magyar Hírlap épp azt sorolja föl, hogy mi kerülhet az új edényekbe: gyümölcsök és zöldségek maradékai, kávézacc, teafű (viszont a filter nem), fűszerek, tojáshéj, főtt ételmaradékok, pékáruk vagy épp feldolgozott élelmiszerek és húskészítmények. A bedobható élelmiszerek listája egyébként a MOHU oldalán is megtalálható. A Telex cikke szerint a MOHU illetékesei egy hétfői háttérbeszélgetésen elmondták, hogy januártól nem egész Budapesten, csak a XI. és XXI. kerületben indul majd a program. Az RTL honlapja kisfilmet is szentek a témának.