Nagyszerű összefoglalót ad az alumínium-dobozok feldolgozhatóságáról és a januártól induló visszagyűjtési rendszerről a Don’t waste it. Európai uniós elvárás, hogy a csomagolási hulladékok újrahasznosítása minél magasabb legyen. Az aludobozok esetében ez a célszám 2025-ig 50%, míg 2030 végéig 60%. A hazai szakportál szerint ennél jóval magasabb szám is elérhető Magyarországon, ha a fogyasztók szemlélete is változik és igénybe veszik a lakhelyükhöz legközelebb eső automatákat vagy manuális visszagyűjtést biztosító pontok szolgáltatását. Minden úgynevezett egyutas felhasználású, visszaváltási díjas – tehát, külön logóval ellátott – aludoboz visszaváltási ára, a többi italcsomagoláshoz hasonlóan egységesen 50 forint lesz. Az alumíniumhulladék egyike a legértékesebb hulladékoknak, hiszen száz százalékban újrahasznosítható, begyűjtése pedig nemcsak gazdasági szempontból hasznos, de a környezet megóvását is szolgálja. Magyarországon bő tíz évvel ezelőtt jelent meg az ECC (Every Can Counts), hazánkban ismertebb nevén a Minden Doboz Visszajár nevű kezdeményezés, amely országszerte 200 helyen biztosított gyűjtőautomatát, amelyben a használt sörös és üdítős fémdobozokat váltották vissza. A program mindent megtett annak érdekében, hogy széles körben edukálja a magyar társadalmat az alumínium szelektív gyűjtésének és újrahasznosításának előnyeiről és szükségességéről is: az alumínium energiahatékonyan és végtelenszer újrahasznosítható, ami azt jelenti, hogy egy olyan értékes nyersanyag áll az emberek rendelkezésére, amely még nagyon sok generációt ki tud szolgálni.