A fenti címmel címmel ingyenes tájékoztató napra várták az érdeklődőket a Pannon Egyetem Nagykanizsa-Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központban. A ZAOL tudósítása (szerző: Benedek Bálint) alapján talán az egyik legizgalmasabb programrész dr. Birkner Zoltán, a Körforgásos Gazdaság Technológiai Platform elnöke előadása lehetett. Elhangzott: 2030-ra el kell érni, hogy a hulladék mindössze a tíz százaléka kerüljön lerakóba. Ez a teljes alapanyagellátási rendszert újragondolásra készteti.
Dr. Kaszás Nikoletta, az egyetemi központ főigazgatója is szólt az érdeklődőkhöz. Néhány érdekes adattal is szolgált. Például sokan nem tudják, hogy Európában az átlagos autó 92 százalékban csak parkol, vagy a ruhákról leváló műanyag mikroszövetek a vízellátó rendszerbe kerülve az óceánparton található hulladékok 85 százalékát teszik ki. Az emberi fogyasztásra gyártott élelmiszerek egyharmada pedig szemétben köt ki.
A tájékoztatón részt vett Balogh László polgármester is.
– Az országban kuriózum a kizárólag Nagykanizsán induló körforgásosságra épülő képzési spektrum – fogalmazott városvezető. A képre kattintva hozzáférhetővé válik az esemény videó-összefoglalója is.
