Az XForest tegnap esti kiadásában igyekezett utána járni, hogy a lassan kéthónapos hazai hulladékkoncesszió milyen nemzetközi környezetbe ágyazódik be. Kiderült: Magyarországon fizetnek a piaci szereplők a legtöbbet a hulladék-koncessziót elnyerő MOHU-Mol Hulladékgazdasági Zrt-nek. Konkrétan van olyan hulladéktípus, aminek a kezelése idehaza ötször annyiba kerül, mint Ausztriában. De nem ez a legfontosabb megállapítás a hosszú írásban, erről több hazai lap cikkezett már. Sokkal izgalmasabb kérdés például, hogy hogyan változtatta meg a hulladék koncessziós rendszer az eddigi piaci berendezkedést? Vagy: mik a rendszer előnyei és hátrányai? Az írás megemlíti azt is, hogy a Global Market Insights jelentése szerint a globális hulladékgazdálkodási piac mérete 2022-ben 1 billió USD-t tett ki, és 2023 és 2032 között várhatóan 2,3%-os összetett éves növekedési rátával fog bővülni. Hol van ebben a hatalmas iparágban a koncessziók helye? – érdemes tüzetesen tanulmányozni Dr. Rónai P. Tamás dolgozatát.