Megkezdték munkájukat a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer működésében résztvevő felek konzultációs testületei – adta hírül az egész hazai szaksajtó tegnap vagy ma reggeli kiadásaiban. A Don’t waste it nem mulasztja el megemlíteni, hogy a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer működésében résztvevő felek közötti rendszeres párbeszéd biztosítása érdekében, 2023. október 24-26. közötti időszakban kerül sor a 11 kiterjesztett gyártói felelősségi díjtanács alakuló üléseire. Az Adózóna szerint a díjtanácsok a hulladékgazdálkodásért felelős miniszter konzultációs szervei, amelyek termékáramonként kerülnek összehívásra, működésük célja a kiterjesztett gyártói felelősségi díjelőkészítő tevékenység szakmai támogatása. A Világgazdaság kissé tágabb összefüggésekben tárgyalja a a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal közleményét, és hangsúlyozza, hogy egyes díjtanácsok tagjai az adott termékárammal érintett gyártók és hulladékhasznosítók képviselői, a koncessziós társaságként működő MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. képviselője, valamint a miniszter által és a MEKH elnöke által kijelölt személyek. A Portfolio kiemeli, hogy tegnap a csomagolás, az elem- és akkumulátor, valamint a fából készült bútor termékáramokkal érintett díjtanácsi ülések zajlottak.