Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Megakadályoznák, hogy beömöljön a szemét Romániából – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Szemétgyűjtő gátakat szerelnének fel több romániai folyón a román-magyar határ mentén, hogy megakadályozzák a vízben úszó hulladék bejutását Magyarországra – írja a 24.hu. A vízügyi hatóság 650 ezer eurós nemzetközi finanszírozást szerzett a célra, de a megoldás csak a 2025-ös árhullámra készülhet el legkorábban. Az úszó hulladék összegyűjtésére alkalmas berendezéseket ugyanis 2024 decemberéig kell felszerelni. A munkálatok a Berettyó, a Sebes-Körös és a Fekete-Körös egy-egy szakaszát érintik. A Szamoson és a Tiszán szó sincs hasonló megoldásokról, pedig ezen a két folyón nagyobb a baj; előbbi Beszterce és Kolozsvár környékéről, utóbbi Ukrajnából is szállítja a szemetet.

A hírt gyakorlatilag valamennyi napilap átvette, az Index bőséges kommentárral és kereszthivatkozásokkal segítette a tények értelmezését (szerző: -V.Cs.V.-, aka Varga Csenge Virág). A Maszol emlékeztet rá: Tavaly márciusban Nagyváradon a Sebes-Körösön helyezték üzembe az első olyan hulladékkollektort, amely megakadályozza az úszószemét továbbhaladását a román–magyar országhatár felé. A Don’t waste it fényképpel is illusztrálta hírösszefoglalóját. A BAMA a központi sajtóanyagot vette át, kiegészítő információkkal nem szolgált, de egy MTI fotóval mutatta meg a tavaly előtt Olcsvánál kialakított ideiglanas hulladékdapót. A Dél-Kom Sajtófigylés is ezt a képet használja alant illusztrációként.