A jövő évi költségvetés kilátásait elemzi hosszú, ma délután kiadott cikkében a 24.hu (szerző: K.Kiss Gergely). Az írás előre vetíti, hogy két lépésben vár az emberekre jelentős áremelések sora. A második hullám 2024. január elsejétől várható, az első azonban már a nyáron elér bennünket. Nagy érvágást jelent majd ugyanis a gyártók számára, hogy július 1-jétől az eddig erre a célra befizetett környezetvédelmi termékdíj összegének a többszörösét, 3–5-ször, bizonyos esetekben akár 10–szer annyit kell majd fizetniük egyes csomagolóanyagok, a műanyag-, üveg- és fémpalackok után. A magas díjak miatt az élelmiszerárak jelentősen növekszenek majd.