Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Még tisztázatlan, júliustól ki és miként viszi el a szemetet – vállalatunk a központi sajtóban | Dél-kom Intranet


A Dél-Kom Nkft. már megkezdte a térségi hulladékszállítási közszolgáltatás jövőjét illető egyeztetéseket, de ezek még nem zárultak le – közölték a Népszava megkeresésére Pécs megyei jogú város önkormányzatánál. Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke a lapnak megerősítette: tudomása szerint számos helyhatóság, illetve térség leendő hulladékszállítása megoldatlan. Bár előszerződéseket ismer, a Mohunak nincs az összes térségi szolgáltatóval aláírt alvállalkozói megállapodása. A helyzet ugyanakkor azért rendkívül visszás, mert a hulladéktörvény vonatkozó pontjai szerint, ha a koncesszió jogosultja 2022 december 31-ig nem tudja felmutatni az összes engedélyt, illetve nem rendelkezik az országos hulladékrendszer működtetéséhez szükséges kapacitásokkal, úgy – egy másik pont szerint – a koncessziós szerződés semmis. Annál is inkább szükségesnek látszott az alapos felkészülés, mert bár a Mol az ország legnagyobb, komoly hulladékfeldolgozó képességekkel bíró ipari csoportja, a teljes hulladékágazat irányításához nagyságrendekkel több eszköz szükséges. A Népszava információi szerint a Mol a feladatra nagy hulladékos társaságokból térségi „hulladékkoordinátorokat” jelölt ki, illetve kapacitásbiztosító megállapodásokat küldött szét és íratott alá. Ugyanakkor ezek nem tekinthetők olyan érdemi alvállalkozói szerződéseknek, amelyek a két fél közös akaratát tükrözve, megfelelő módon és mértékben a Mol rendelkezésére bocsátanák a hazai hulladékcégek eszközeit.

Az újság megkereste az olajtársaságot is. A Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. a minisztérium felé a koncessziós szerződésben vállalt összes kötelezettségét a megadott határidőre teljesítette és a tevékenység ellátásához szükséges minden engedéllyel rendelkezik – közölték az üggyel kapcsolatos kérdéssorukra  A nyílt, mindenki számára elérhető tenderen kiválasztott alvállalkozók listájáról a Mohu tájékoztatást fog adni honlapján – fűzték hozzá. A folyamat levezényléséért, az engedélyek kiadásáért, a vonatkozó jogszabályok betartatásáért és az esetleges szankciók elrendeléséért felelős Energiaügyi Minisztériumtól a Népszava kérdéseire a tegnapi lapzártáig nem érkezett válasz.

A cikket (ugyancsak cégünk említésével) átvette a hvg és Forbes is.