Január 9-e és 31-e között végzi Pécsett a feleslegessé vált fenyőfák begyűjtését a Dél-Kom Nonprofit Kft. – jelentette tegnap esti kiadásában, szerkesztőségi cikkében a PécsMa. A lap a részletszabályokat, vállalatunk kéréseit is közli. Egyébként a Népszava is hétfői számában hívta fel a figyelmet arra, hogy a begyűjtés országszerte megkezdődött. Az Új Dunántúli Napló és a BAMA (előbbi címoldalán, utóbbi fő hírként) ugyancsak foglalkozott, a megszokott igénytelenséggel, a karácsonyfák elszállításával. A szerző (Sz.Zs.) előbb a Biokommal, utóbb a baranyai (!) hulldékszállító Dél-Kommal, végül a Dél-Kommal, mint regionális közszolgáltatóval vitette illetve viteti el fantáziagépén a karácsonyfákat. (via: G.A.) Hogy hogyan lehetne röviden, de tisztességesen megírni egy ilyen tudósítást, arra a Civishír adhat(na) a pécsi újdondászoknak példát.
