Nem halogatják tovább, novemberben indul a betétdíjas rendszer Romániában. Csak a ReturRO jelzéssel ellátott csomagolóanyagok kerülhetnek forgalomba, és tilos lesz a nem megfelelő csomagolású áruk értékesítése – jelentette ki Tánczos Barna. A román környezetvédelmi miniszter egy szakmai konferencián emlékeztetett arra, hogy a betétdíjas rendszer bevezetését másfél évvel ezelőtt vállalta a kormány. Az előkészületek gyors ütemben haladnak, folyamatban van a gyártók és a kiskereskedők szerződéseinek a véglegesítése, hamarosan jóváhagyják a csomagolóanyagok szortírozásának helyszíneit, és körvonalazódik a finanszírozás is.
A konferenciaáról szóló tudósítás a Don’t waste it tegnapi kiadásában jelent meg.