Egész pontosan 1 milliárd 491 millió egy és kétforintos maradt az emberek zsebében a 15 évvel ezelőtti bevonás után. Ezek összsúlya 3742 tonna (ami nagyjából 650 afrikai elefánt súlyának felel meg). Tegnaptól ez a menyiség már csak fémhulladék. Ha valaki mostanában talál otthon egy elfelejtett perselymalacot, benne 1 és 2 forintosokkal, már nem sok mindent tehet, ugyanis az átváltási határnaptól ezekhez nem kapcsolódik semmiféle, a törvényes fizetőeszköz jellegből eredő jog, illetve kötelezettség, tehát sem fizetni nem tud velük, sem beváltani. A készpénzforgalmon kívül viszont szabadon felhasználhatók például dekorációs céllal. A tényt több napilap is közölte, a Dél-Kom Sajtófigyelő a Népszava tegnapi számát szemlézte.