A Magyar Közlönyben csütörtökön megjelent 559/2023. (XII. 14.) számú kormányrendeletben az áll, hogy
a biológiailag lebomló hulladékot a hulladékbirtokos a képződés helyén, kizárólag erre a célra rendszeresített hulladékgyűjtő edényzetben elkülönítetten és a környezet veszélyeztetését kizáró módon, önkéntesen gyűjti.
Az RTL szerint a háztartásokban képződő konyhai zöldhulladékot (nyers zöldség- és gyümölcsmaradék, kávézacc, teafű, fűszerek, gyógynövények, tojáshéj) és a konyhai élelmiszer-hulladékot (hulladékká vált konyhai ételt és élelmiszert) kell majd szelektíven egy új edénybe helyezni.
A gyűjtésre szolgáló hulladékgyűjtő edényzetet, valamint a biohulladék átvételét, gyűjtését és elszállítását a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. biztosítja
– hagsúlyozta a hvg. A koncessziós társaság elsősorban házhoz menő gyűjtést vezet be, de emellett lehetőség lesz a biohulladékot a kijelölt hulladékgyűjtő pontokon, és a későbbiekben a társaság vagy koncesszori alvállalkozó által üzemeltetett hulladékgyűjtő udvaron is leadni, emelte ki a 24.hu. A kerti zöldhulladék átvétele az eddigi megszokott rend szerint folytatódik – derítette ki a Telex, amely Lehet, hogy picit büdös lesz az új kuka, de azért menő című háttéranyagára is ráirányítja olvasói figyelmét.
A lapok többsége (így a Blikk is) csak a közleméyn rövidített szövegének megjelenítésére vállalkozott.