A Budapesttől mindössze 35 kilométernyire lévő Dány határában ipari méretű illegális hulladéklerakó alakult ki.
A szemetet teherautó-szám odaszállító viharsarki bűnözőknek senki sem mer szólni, a térfigylő kamerákat kétszer összetörték már.
– Amit most látnak, az elmúlt két évben gyűlt össze – mondta el a lerakóról döbbenetes videófelvételt közlő Blikk újságírójának Gódor Lajosné, Dány polgármestere. A terület egyébként nem az önkormányzathoz tartozik, hanem magánkézben van. Bár bizonyos, hogy vállalkozói szinten szállítják oda a hulladékot, A lap érdeklődésére a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság közölte: nem érkezett hozzájuk feljelentés, ilyenformán senki nem vizsgálja a dolgot. A cikket már csak a beágyazott videófelvétel miatt is érdemes legalább megnézni.