Varsó panaszt nyújtott be Németország ellen az Európai Bizottsághoz a Lengyelországba irányuló illegális szemétszállítás miatt – jelentette be szerdai, varsói sajtókonferenciáján Anna Moskwa klímaügyi és környezetvédelmi miniszter. A tárcavezető elmondta: hét illegális lengyelországi hulladéklerakóban az utóbbi években összesen 35 ezer tonna Németországból származó szemetet helyeztek el. Ezügyben Varsó többször is a hulladék elszállítására szólította fel az érintett német tartományi hatóságokat. A hírt az AlternatívEnergia.hu hozta le ma reggeli számában.