A Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Programja az Újrahasznosítás Világnapja, azaz március 18-a alkalmából több programot is szervez mind a 10 karára. A rendezvénysorozat címe: Legyél Te is válogatós! A BAMA (szerző: Cz.E.) Kulcsár Tünde programkoordinátortól megtuda, hogy az egyetem számára fontos a hulladékgazdálkodás területe. A felsőoktatási intézmény 2019-ben elindított egy PET-mentes koncepciót, amelynek keretében kivezették a PET-palackos üdítőket. Összegyetemi szintre emelték a szelektív hulladékgyűjtést, 2022-ben pedig elindult a használt sütőolaj összegyűjtésére fókuszáló Cseppet sem! program. Az Újrahasznosítás Világnapja alkalmából rendezett első zöld eseményen dübörgött a bevonuló zene a Bölcsészettudományi- és Természettudományi Kar aulájában, amire érdekesebbnél-érdekesebb ruhakölteményekbe öltözött fiatalok vonultak be. A show alatt a nézők kukászsákokból, gyufásskatulyából, konzervdobozokból, CD-ékből, kiszakadt könyvlapokból, megevett édességpapírokból, popcornból valamint PET-palackos címkékből készült ruhakölteményeket láthattak.
