70 tonna, Olaszországból származó, bálázott hulladékot akart elásni a saját területén egy taszári férfi – számolt be a hazai sajtóhírek nyomán közel két hete a Dél-Kom Sajtófigyelő is. Most részletek is kiderültek az ügyről, a Blikk és a Greenfo ezekbe a részletekbe avatja be olvasóit. Mint írják, egy tizenhét éve már alkalmazott trükköt vettek elő az elkövetők, ezúttal eredményteleneül. A szemétimport 17 évvel ezelőtti bukása után a környezetvédelmi tárca ugyanis szigorította a Magyarországra behozott hulladék ellenőrzését.