– legalábbis ezt állítja az Átlátszó (szerzők: Bodnár Zsuzsa és Sebő Feri), amely tegnapi cikkében bemutatja, videójában pedig okmányokkal bizonyítja az akku-feldolgozó üzemek körüli életveszélyes mulasztásokat, amelyeket a hazai laza szabályozási rendszer tesz lehetővé. Rákkeltő anyagoknak kitett dolgozók, ismétlődő robbanások és tűzesetek, meghamisított címkék, tűzvédelem nélkül tárolt gyúlékony akkumulátorok – az akkugyártás árnyoldalai. Rohamos tempóban szaporodnak az elektromos autókba szánt, selejtes akkukból épülő szeméthegyek. Ugyanakkor A környezetvédelmi szabályozás megdöbbentően laza, szemben más európai országokkal: a levegő, a talajvíz minőségének rendszeres ellenőrzését nem írják elő, az évi több ezer tonna akkumulátor feldolgozását nem kötik környezetvédelmi engedélyhez. Az Átlátszó szerint félő, hogy az ország nem az akkumulátor-gyártás, hanem az akku-szemét felhalmozása terén válik nagyhatalommá.