Az elektromos cigarettáktól kezdve a kábeleken át a legkülönfélébb háztartási cikkekig rengeteg olyan e-hulladékot termelünk, amivel nem kezdünk semmit, csak kidobjuk. A helyzet globálisan is egyre súlyosabb – írta tegnapi kiadásában a Haszon. Nagyjából 9,5 milliárd dollárnyi nyersanyag – elsősorban vas, réz és arany – megy veszendőbe évente. Nem túl terjedelmes, de izgalmas cikk, elolvasása egy-két perc, információtartalma magas. Szemlélteti is a krízist: a tavaly kidobott, réztartalmú kábelekkel 107-szer körbetekerhetnénk a Földet. Miközben a megújuló energiaforrások, az elektromos meghajtású és más járművek szempontjából fontos réz iránti kereslet az egekbe szökött ebben az évtizedben.