Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Lángoló szemét, 100 tonna illegális hulladék a somogyi erdőkben – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Kampányvideót készített a Katasztrófavédelem és a SEFAG Zrt. hogy felhívják a figyelmet a somogyi erdőkbe rendszeresen lerakott illegális hulladék veszélyességére. 2022-ben 22 tonna szemetet gyűjtöttek össze a zselici erdőkből, ez a szám teljes Somogyra vetítve 100 tonna illegálisan lerakott hulladékot jelent. A természetgyilkosok teherautószám hordják a hulladékot a védett területre, írja a 74nullanulla, amely elsőként közölte tegnapi számában a kampányfilmet. Ugyanebben a cikkben számolnak be a szombati, kaposvári óriástűzről. A Nádasdi utcában, az egy hektáron elterülő közel száz köbméternyi égő szemét főként műanyag hulladékot és autógumit tartalmazott. Az órási lángokról pedig a Katasztrófavédelem adott közre néhány elképesztő fotót. A hvg Pintér Ottót, a SEFAG Zrt. Zselici Erdészet igazgatóját is idézi, aki arra figyelmeztet, hogy az erdő nem szemétlerakó, sem az árokpart, sem a nádas.

Nem érhető el leírás a fényképhez.

A szakadó eső ellenére nagyon eredményes volt a kedden megszervezett szemétgyűjtési akció Kerecsenden. A több csapatban dolgozók délig 140 zsák szemetet gyűjtöttek össze. Emellett rengeteg lemezt, bútorhulladékot szállítottak be a gyűjtő helyre. Az eseményről a HEOL számolt be.

És hogy tovább emeljük a tétet: az ATV Híradójából az derült ki, hogy több mint ezer köbméter (!) illegális szemét szennyezi Nagykanizsa zöldövezeti részét. A híradót a helyiek értesítették a tarthatatlan állapotokról.