Kampányvideót készített a Katasztrófavédelem és a SEFAG Zrt. hogy felhívják a figyelmet a somogyi erdőkbe rendszeresen lerakott illegális hulladék veszélyességére. 2022-ben 22 tonna szemetet gyűjtöttek össze a zselici erdőkből, ez a szám teljes Somogyra vetítve 100 tonna illegálisan lerakott hulladékot jelent. A természetgyilkosok teherautószám hordják a hulladékot a védett területre, írja a 74nullanulla, amely elsőként közölte tegnapi számában a kampányfilmet. Ugyanebben a cikkben számolnak be a szombati, kaposvári óriástűzről. A Nádasdi utcában, az egy hektáron elterülő közel száz köbméternyi égő szemét főként műanyag hulladékot és autógumit tartalmazott. Az órási lángokról pedig a Katasztrófavédelem adott közre néhány elképesztő fotót. A hvg Pintér Ottót, a SEFAG Zrt. Zselici Erdészet igazgatóját is idézi, aki arra figyelmeztet, hogy az erdő nem szemétlerakó, sem az árokpart, sem a nádas.

A szakadó eső ellenére nagyon eredményes volt a kedden megszervezett szemétgyűjtési akció Kerecsenden. A több csapatban dolgozók délig 140 zsák szemetet gyűjtöttek össze. Emellett rengeteg lemezt, bútorhulladékot szállítottak be a gyűjtő helyre. Az eseményről a HEOL számolt be.
És hogy tovább emeljük a tétet: az ATV Híradójából az derült ki, hogy több mint ezer köbméter (!) illegális szemét szennyezi Nagykanizsa zöldövezeti részét. A híradót a helyiek értesítették a tarthatatlan állapotokról.