A határidő közeledtével sorra nyugtatgatják olvasóikat a megyei és országos lapok: a lakosság semmit sem vesz majd észre a hulladékgazdálkodás változásaiból, állítják. A ZAOL arról számol be (szerző: Korosa Titanilla), hogy több napirendi pont is érintette a hulladékgazdálkodást a zalaegerszegi önkormányzati képviselő-testület soros ülésén. A város szenátorai azt a tájékoztatást kapták, hogy a hulladék gyűjtése és kihelyezése, továbbá a hulladék elszállításának időpontja és gyakorisága változatlan marad. A Humusz a Don’t waste it cikkét vette át egy az egyben, ezzel a sokatmondó címmel: Július 1-től is azok szállítják el a hulladékot, akik korábban tették. A Civishír ugyankkor egy fontos változást emel ki szerkesztőségi cikkében: Debrecenben, a jövőben, csak évente egyszer lesz díjtalan lomtalanítás.