Különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat a Békéscsabai Járási Ügyészség és vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt egy 54 éves büntetlen előéletű dobozi férfival szemben, aki néhány hónap alatt igen nagy mennyiségű bontási hulladékot halmozott fel engedély nélkül cégének telephelyén. A terhelt a kft. ügyvezetőjeként hatósági engedély nélkül hulladék gyűjtési és tárolási tevékenységet végzett. Az esetről a BEOL számolt be.