A DTkH Nonprofit Kft., a Közép-Kelet-Magyarország régió koordinátoraként Pest, illetve Bács-Kiskun vármegye területéről csak a tavalyi évben rendkívüli mennyiségű, több mint 11 ezer tonna illegális hulladékot gyűjtött be. Magyarországon illegális szemétlerakások gyakran előfordulnak az erdőkben, mezőkön és a városok peremén. Következményei pedig a talaj és a levegő szennyeződése, a szerves anyagok lebomlásának rossz szaga, az élővilág pusztulása, a környékbeli ingatlanok árának csökkenése és egyes esetekben még az útképet is rontják az engedély nélkül itt-ott leborított hulladékhegyek. Az illegális hulladéklerakás elleni küzdelemben az emberi megértés mellett a környezeti nevelésben, az egységes szabályozásban és az önkormányzatok jobb koordinációjában lehet reménykedni írja ma reggeli kiadásában a Magyar Hírlap (szerző: Tóth László Levente).