A BEOL jelentette (szerző: Licska Balázs), hogy egyre több problémát okoznak azok a szabálytalankodók, akik közterületen, azaz illegális módon helyeznek el hulladékot a viharsarki városban. Mindez a közgyűlés ülésén is napirendre került. A témában várhatóan elfogad majd a grémium egy önkormányzati rendeletet. Megalkotásának üzenete is van: egy helyre gyűjtik azokat a tudnivalókat, szabályokat, amelyek erre a témára vonatkoznak. Nem pusztán a büntetést szabályozzák benne, hanem fontosnak ítélik a szemléletformálást is.