– Nyár van és sok helyen, a meleg miatt, nyitott ablaknál pihennek az emberek. Azaz pihennének, de a kukabúvárok ezt megnehezítik. Kertvárosban éjjel-nappal jönnek, mint a vert sereg, és nem törődnek a pihenő emberekkel. Kiabálnak, csapkodják a kukák tetejét, vagy vissza sem zárják, a szemetet kiszórják, ezzel segítve varjú barátaikat – idézet a Magyar Nemzet tegnap tegnap esti kiadásából. A pécsi helyzetet taglalja a lap, amely a BAMA azonos tartalmú írására is fölhívja a figyelmet.