Szokatlan hírforrás: a Házipatika indította el a hazai sajtóban a lavinát, amikor arról cikkezett, hogy jövőre külön szemetesbe kell dobni a konyhai hulladékot. Öt évvel ezelőtt, 2018-ban született meg a döntés az Európai Unióban arról, hogy 2023. december 31. után minden tagállamban kötelezően el kell kezdeni a háztartási biohulladék szelektív gyűjtését– hívta fel a figyelmet keddi cikkében a Telex is. Utóbbi arról is írt, hogy iparági információk szerint az új rendszert nem az egész országban egyszerre vezetik majd be, hanem folyamatosan bővülő lefedettséggel indul. A háztartások kapnak egy különálló edényzetet, vagyis egy kisebb, zárható fedelű kukát, amibe beledobhatják a biohulladékukat. A Napi.hu, amely korábban is foglalkozott már a kérdéssel, a témában eddig megjelent cikkeit is fölidézte.