Még az ünnepek előtt jelentkezett a Szabad Európa egy, a hazai hulladékgazdálkodás változásait számba vevő írással. A szerző, Wiedemann Tamás tudni véli, hogy rosszabbul járnak az eddigi hulladékkezelő cégek és az ipari szereplők is, akiktől várhatóan már a piacinál olcsóbb áron fogja megvenni a hulladékot a monopolhelyzetben lévő koncesszor. Május végén jöhet ki az a kormányrendelet, amely meghatározza, hogy hány forintot fizethet a Mol cége a Magyarországon képződő ipari hulladékért – értesült a Szabad Európa. (via: M.D.)