Miért voltak tele egykor kiégett villanykörték hirdetéseivel a magyar lapok? – teszi föl a kérdést ma reggeli kiadásában a 24.hu. A körték új ára 63 fillér volt, de ha kiégett, 4-15 fillérért visszaváltották őket. Vajon mire voltak jók? A Dél-Kom Sajtófigyelő ezúttal olvasói kíváncsiságára bízza a választ. Annyit azonban elárulunk, hogy a II. világháborúban rommá vált Budapesten megjelenő lapok a Rákosi-rezsim kiépülésének éveiben még rendszeresen beszámoltak az újrahasznosítás lehetséges módjairól, az ezzel kapcsolatos rövidhírek és tudósítások azonban a negyvenes évek végére nyom nélkül eltűntek.
