A kormány célja, hogy 2030-ig megduplázza a települési hulladékok újrafeldolgozási arányát – mondta Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tiszalúcon, ahol egy új hulladékudvart adott át. A politikus szerint ehhez arra van szükség, hogy minél hatékonyabban lehessen begyűjteni a hulladékot és abból a lehető legtöbbet újra lehessen hasznosítani. E célkitűzés eléréséhez nagyon fontos a hulladékudvarok bővítése.