Projektátadó rendezvénnyel zárult a KEHOP által mintegy 6 milliárd forinttal támogatott, Komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése Zala és Vas megye egyes térségeiben elnevezésű európai uniós projekt, amely 179 települést és annak 245 ezer lakosát érinti. A beruházások mindegyike a hulladékfeldolgozás és a hulladék-újrahasznosítás előkészítésének hátterét adja. A legnagyobb fejlesztés a zalaegerszegi hulladékkezelő központ bővítése volt. Emellett a hulladékválogatóban automata rendszert állítottak üzembe. Hévízen hulladékudvart létesítettek. Zalabéren új válogatócsarnokot építettek, továbbá aprítógépeket, szállítórendszereket és rostákat helyeztek üzembe. Keszthelyen modernizálták a kézi válogatót, átrakóállomást és bálázó berendezést telepítettek. A lenti hulladékkezelő központban bővítették az átrakóállomást. A beruházás hírét több napilap közölte, részletes beszámolót pedig többek között a HírBalaton hozott.