Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kitört a terézvárosi szemétháború – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Egy hulladéktároló áthelyezése keltett indulatokat a VI. kerületben. A helyiek szerint ablakuk alá helyezik a problémákat. A kerület polgármestere, Soproni Tamás azonban úgy látja, nem igazak a lépés ellen felhozott kifogások. A hír minden mai napilapban megjelent, a Népszava riportot közöl, a Blikk Szemétháború a Terézvárosban: patkány, csótány, bűz a Podmaniczky utcában – A megoldásra pedig nem vevők a másik helyszín lakói címmel közöl fényképes összeállítást. A Podmaniczky utcán húzódó, főleg az Eötvös utca torkolatánál terebélyesedő szeméthegyek a szelektív sziget körül alakultak ki.. A szabadon álló fémtárolók mágnesként vonzzák az illegális szemétlerakókat, a guberálókat, de közvécékként is funkcionálnak a hajléktalanok számára… Ezenközben a Magyar Nemzet arról cikkezik, hogy mindent elborít a szemét a Blaha Lujza téri közvécében is.

Egyik helyről a másikra kerül a szemét, vagy valós a megoldási terv? / Fotó: Olvasóriporter

Szemfüles olvasó-riporterünk észrevette, hogy amióta pénzért nem leadhatók az alumínium dobozok, a hajléktalanok nem guberálják ki a kukákból. Példaként a Ledina ABC mellett kukát küldte be a Dél-Kom Sajtófigyelő szerkesztőségébe, amely sosem volt ennyire tele, amíg a dobozok értéket képviseltek. (via: M.D.)

Fénykép megnyitása