Egy hulladéktároló áthelyezése keltett indulatokat a VI. kerületben. A helyiek szerint ablakuk alá helyezik a problémákat. A kerület polgármestere, Soproni Tamás azonban úgy látja, nem igazak a lépés ellen felhozott kifogások. A hír minden mai napilapban megjelent, a Népszava riportot közöl, a Blikk Szemétháború a Terézvárosban: patkány, csótány, bűz a Podmaniczky utcában – A megoldásra pedig nem vevők a másik helyszín lakói címmel közöl fényképes összeállítást. A Podmaniczky utcán húzódó, főleg az Eötvös utca torkolatánál terebélyesedő szeméthegyek a szelektív sziget körül alakultak ki.. A szabadon álló fémtárolók mágnesként vonzzák az illegális szemétlerakókat, a guberálókat, de közvécékként is funkcionálnak a hajléktalanok számára… Ezenközben a Magyar Nemzet arról cikkezik, hogy mindent elborít a szemét a Blaha Lujza téri közvécében is.
Szemfüles olvasó-riporterünk észrevette, hogy amióta pénzért nem leadhatók az alumínium dobozok, a hajléktalanok nem guberálják ki a kukákból. Példaként a Ledina ABC mellett kukát küldte be a Dél-Kom Sajtófigyelő szerkesztőségébe, amely sosem volt ennyire tele, amíg a dobozok értéket képviseltek. (via: M.D.)
