Sokadszorra merül föl a hazai sajtóban a kérdés: kinek a feladata feltakarítani a kihelyezett hulladék elszállítása után ott maradt szemetet? A FEOL tegnapi kiadásában (szerző: S.Töttő Rita) Kovács Attilát, a Velencei-tavi Hulladékgazdálkodási Kft. ügyvezetőjét szólaltatta meg az ügyben.
Ha megemelt kuka lyukas, a zsákok túltöltöttek vagy nem rendesen zártak, akkor nem a szolgáltató dolga a takarítás. Ám ha munkavégzés közben, tehát a mi hibánkból szóródik ki a hulladék, akkor nekünk kell összetakarítani a szemetet – szögezte le az ügyvezető.
Hasonlkó következtetésre jut cikkében a Napi.hu is, amely országos képbe helyezi a Fejér megyei esettanulmányt.