Kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság Magyarország ellen, mert szerintük a hazai koncessziós szabályok nem felelnek meg az uniós szabályoknak. A kormány túl előnyös feltételeket biztosított a MOL-nak, vélik. Nem a szerződés megszüntetése, hanem a magyar állam érdekében, a MOL ellenében a feltételek javítása várható. A hírt a Népszava közölte, ám digitális formában nem jelent meg, csak printben.
