A hosszú hétvége legnyugtalanítóbb hazai híreinek egyike volt, hogy tűz ütött ki egy műanyag hulladékot feldolgozó üzemben a Vas vármegyei Szemenye község határában, a 8-as főút mellett hétfőn hajnalban. A hírt az elsők között a 444.hu közölte. Mint megírták, másfél futballpálya területen égett a négy méter magasra felhalmozott és bálákba rendezett hulladék. Hozzátették, hogy az esethez Szombathelyről, Sárvárról, Körmendről, Zalaegerszegről, Ajkáról, Keszthelyről, Vasvárról, Hosszúperesztegről és Kámról indítottak gépjárműfecskendőket, illetve különleges szereket; a beavatkozást a Vas vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. A cikk írásakor Győrből még úton volt az oltáshoz szükséges por-hab konténer. A tűzoltók nem tudták megakadályozni a lángok továbbterjedését.
A Népszava már arról számolhatott be, hogy a tűzoltók hajnali 3 óra után kilenc vízsugárral oltották a tüzet, amely ötezer négyzetméteren égett. Reggel fél 7-re tudták megakadályozni a lángok továbbterjedését, három habsugárral a terület felét lefedték és megszüntették az intenzív lángolást. A HelloVidék frissítésében pedig megírta, hogy három habsugárral a terület felét lefedték, és a bálákat folyamatosan bontják erőgépekkel. Az RTL csak megerősíteni tudta a híreket, egyelőre frisebb értesüléssel A 168 óra csak egy fényképpel tudott hozzátenni a többi hírforráshoz. A Telex a katasztrófavédelem közlésére hivatkozva arról számolt be, hogy a Zala megyei katasztrófavédelmi mobil labor mérései nem mutattak ki a normálistól eltérő értékeket a környező településeken, csak enyhe füstszagot éreztek néhol.
