A kormány kiemelt célja, hogy a környezetvédelem részeként a minket körülölelő természeti környezetet megtisztítsa – írta közösségi oldalán Szentkirályi Alexandra kormányszóvívő, a bejegyzéshez pedig videót is mellékelt. Közleményében Magyarország hazai kommunikációjáért felelős kormánybiztosa azt írta:
támogatjuk a szemétszedő akciókat és ezért hoztuk létre a Hulladékradar applikációt.
Gondolatait hosszabb-rövidebb terjedelemben valamennyi napilap, köztük az Új Dunántúli Napló és a BAMA (szerző: MW) is megosztotta.